صفحات

ایران؛ شرکتهای هواپیمايی یکی یکی می‌روند

پس از توقف پروازهای شرکت هواپیمایی هلند به تهران، خطوط هوایی اتریش نیز اعلام کرد پروازهایش را به ایران محدود می کند.
این شرکت هواپیمايی اعلام کرد که از ماه سپتامبر ۲۰۱۸ شهرهای اصفهان و شیراز دیگر در شبکه پروازهای خطوط هوایی اتریش گنجانده نخواهند شد و فقط پرواز به تهران فعلا باقی می ماند.
اتریش علت این امر را تغییرات در شبکه پروازها اعلام کرده است. اما ناظران بر این باورند تحریمهای آمریکا و همچنین خروج شرکت های بزرگ اروپايی از ایران بر این تصمیم اثر داشته است.

توقف پروازهای شرکت هواپیمایی هلند به تهران
شرکت هواپیمایی هلندی «کی ال ام» در بیانیه‌ای اعلام کرد: به دلیل تبعات منفی، عملیات در تهران را متوقف خواهد کرد.
به گزارش ایلنا به نقل از «جروزالم پست»، شرکت هواپیمایی «رویال دویچ» روز شنبه اعلام کرد که پروازهای مستقیم خود را به تهران متوقف خواهد کرد.
بر اساس این گزارش، شرکت هواپیمایی «کی ال ام» در بیانیه‌ای اعلام کرد: با توجه به تبعات و چشم‌انداز مالی منفی برای عملیات در تهران، آخرین پرواز ۲۲ سپتامبر از آمستردام بلند شده و در ۲۳ سپتامبر در فرودگاه شیفول آمستردام به زمین خواهد نشست.
سفیر آمریکا در آلمان در ماه ژوئن درخواست کرده بود که دولت آلمان حریم هوایی این کشور را برای پروازهای ماهان مسدود کرده و حق نشستن این پروازها را در کشورشان ندهند.
روز جمعه نیز هلند دو دیپلمات حکومت ایران را از این کشور اخراج کرد. وزارت خارجه جمهوری اسلامی ضمن احضار سفیر هلند در تهران برای پاسخگویی در این رابطه حرکت آنها را غیرسازنده خواند.